Чи буде освіта в Україні білінгвальною?
На початку жовтня Верховна Рада проголосувала проект закону про освіту (3491-д). Громадські активісти звернули увагу на те, що стаття сім цього закону сформульована таким чином що фактично вводить білінгвальну освіту в Україні. Це стає можливим через формулювання про те що “особам які належать до національних меншин гарантується право на навчання рідною мовою”. Насправді така норма в законі буде принижувати права державної української мови.
Письменниця Лариса Ніцой вважає що проектом закону про освіту створюється база для русифікації держави. На її думку навчання на мові нацменшин абсурдно. Держава повинна підтримувати національні меншини, і створювати їм можливості до вивчення своєї мови але ніяк не до навчання на ній.
Міністр освіти Лілія Гриневич каже про те що норма про право вчиться на рідній мові прописана в Конституції і тому вона включена і до Закону про освіту. Однак право це одне, а навчання за державний кошт це зовсім інше.
Сьогодні на 17.00 запланована зустріч активістів з мііністром освіти і науки щодо мовного питання. Ця зустріч буде транслюватися в прямому ефірі на порталі “Педагогічна преса”